Do naszych obrączek oprawiamy tylko kamienie naturalne, jak brylanty, szafiry i rubiny. Wszystkie oprawiane przez nas kamienie są oprawiane ręcznie. Dzięki temu przy wielu naszych wzorach z kamieniami jesteśmy w stanie zmienić rozmiar obrączki. Absolutnie nie kleimy kamieni, dzięki czemu z naszych obrączek one nie wypadają np. podczas mycia rąk.

Do każdej obrączki z brylantami i innymi kamieniami naturalnymi dołączamy certyfikat. Potwierdza on autentyczność oprawionych kamieni. Każdy z certyfikatów jest opatrzony dwoma podpisami: Mistrza Złotnictwa oraz Znawcy Diamentów Oszlifowanych.

Do zmiany rozmiaru nie wyciągamy kamieni z obrączki. Wyciąganie kamieni w celu zmiany rozmiaru jest możliwe jedynie w obrączkach z klejonymi kamieniami.

UWAGA:

W trosce o najwyższą jakość oferowanych obrączek, nie stosujemy żadnych kamieni sztucznych jak cyrkonie czy też diamentów syntetycznych. Prawdziwe brylanty mają najwyższą twardość, czyli 10 w skali Mohsa. Dzięki temu nie tylko nie porysują się w trakcie użytkowania. Dzięki swej twardości w wielu przypadkach umożliwiają zmianę rozmiaru obrączki oraz jej odnowienie w przyszłości.

Konstrukcja obrączek jest zupełnie inna, niż pierścionków. Dlatego w przypadku obrączek po krótkim czasie użytkowania cyrkonie, które są jedynie dobrze oszlifowanym szkłem, przycierają się i stają się mleczne. Ponadto właściwości fizyczne cyrkonii całkowicie uniemożliwiają korektę rozmiaru obrączki. Często też uniemożliwiają nawet jej odnowienie.