Przede wszystkim zależy jaki model obrączek Was interesuje. Ale na drugim miejscu należy uwzględnić, w jakim miejscu zdecydujecie się złożyć zamówienie.

Oczywiście wielu Klientów zamawia obrączki miesiąc przed ślubem, ale też nikogo już nie dziwi, gdy Państwo Młodzi kupują obrączki nawet 2 lata przed ślubem.

Od czego to uzależnić i o co w tym wszystkich chodzi?

Jeżeli Narzeczeni planują klasyczne obrączki to rzeczywiście w wielu sklepach jubilerskich w krótkim terminie będą one dostępne. Problem jednak pojawia się w innym miejscu - nikt nie jest w stanie powiedzieć, jaką cenę będzie miało złoto za miesiąc, a co dopiero za rok czasu. U poszczególnych sprzedawców proponowane są też różne terminy na serwisowanie zakupionych obrączek. Tymczasem ceremonie ślubne są zazwyczaj planowane z dużym wyprzedzeniem, a cena złota nieustannie rośnie.

Rzeczywiście, wybierając popularną ofertę sieciówek niekoniecznie należy się spieszyć z zamówieniem. Pamiętajmy, że wiele Salonów owszem proponuje nawet darmową zmianę rozmiaru obrączek, ale często do roku lub do 2 lat od daty zakupu. W takim przypadku koniecznie pamiętajmy, aby zakres zmiany rozmiaru był zapisany w umowie! Częste są bowiem przypadki, gdy jeszcze przed ślubem konieczna jest korekta rozmiaru, a Klienci dopiero wówczas informowani są, że nie dotyczy ona tego modelu. Warto sprawdzić też opinie Klientów na ten temat na niezależnych forach ślubnych, uwzględniając miejsce, w którym chcemy obrączki zakupić.

Nieustannie rosnące ceny złota są dla Nowożeńców niepokojące i niemal przesądzają o wzrostach cen obrączek. Paradoksalnie sporo można zaoszczędzić znajdując ofertę, gdzie choćby odpłatnie, ale bezterminowo można dokonywać korekty rozmiaru.

Przykładowo w WIK zmiana rozmiaru kosztuje około 40-80 zł i jest bezterminowa. A nierzadko na wcześniej składanych zamówieniach Klienci zyskiwali nawet 600 zł, ponieważ przy składaniu zamówienia dajemy Klientom gwarancję ceny, co zapisane jest w umowie.

Wcześniejsze złożenie zamówienia ma też inne zalety. Jeśli ślub zaplanowany jest na lipiec, to przynajmniej samą miarę warto wziąć już rok wcześniej. Pamiętajmy, że w bardzo ciepłe miesiące u większości osób palce bardzo puchną. Oczywiście możemy zamówić obrączki na lipiec w zimowe miesiące, ale ta miara prawdopodobnie nie będzie adekwatna. Pamiętajmy również, że podobnie jak z ubraniami, w poszczególnych sklepach jubilerskich są różne miary. Dlatego w takiej sytuacji warto wybrać miejsce zakupu dużo wcześniej i przynajmniej w danym sklepie sprawdzić swoją miarę palców.

Część Klientów zainteresowana jest też swoim indywidualnym projektem obrączek. Bardzo drobne zmiany nie będą wpływać na termin realizacji. Ale niektóre bardzo skomplikowane projekty wymagają nawet pół roku przygotowań i testów.

Jako producenci w razie konieczności w WIK wykonujemy dla Klientów bezpłatne projekty i wzorniki wymarzonych wzorów według projektów Klientów. Więcej na ten temat znajdziecie Państwo tutaj.

Przerabianie swojego złomu złotego niewątpliwie jest korzystne cenowo dla Klientów, ale minimalnie może wydłużyć termin realizacji. Informacje, jak wygląda to w WIK znajdziecie Państwo tutaj.

Uwzględniając powyższe aspekty warto dużo wcześniej zacząć poszukiwania oferty z obrączkami, by znaleźć taką, która najbardziej wpisze się w zapotrzebowanie danej Pary Młodej.